|Sıkça Sorulan Sorular|

 

 

“Merhaba değerli eczhanem.com  takipçileri!
Tecrübelerimiz üzere en çok sorulan soruları ve cevapları listeledik. Sağlık içeren önemli durumların bildirilebileceği için, bilgi akışının hızlanması amacı ile telefon hattımıza lafı dolandırıcı ve müşteri temsilcimize ulaşmayı zorlaştıran numara atamaları yapmadık. Tıpkı 122 acil gibi düşünebilirsiniz. Sizlere en çok sorulan soruları listeledik ve sizler sormaya devam ettikçe burayı güncelleyeceğiz. Hattı meşgul etmeden önce buraya bakmanızı tavsiye ediyoruz. Muhtemelen aradığınız cevabı bulacaksınız. Sağlıklı Günler dileriz J”

-eczhanem

 

 

-Kargom Ne Zaman Gelir? Kargo Takibimi Nasıl Yapmalıyım?

Öncelikle verdiğiniz siparişin hafta içi 16:00’dan önce ve Hafta sonu 13:00’dan önce verilmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Sonra kalan saatlerdeki siparişiniz ertesi gün kargolanır. Müşterilerimizin %80’inin verdikleri siparişler kargoya teslim edildikten sonraki gün teslim ediliyor. Öngörülen teslim süresi 1-3 iş günüdür ama pandemi sürecinde kargo şubelerinin kota koyması ve aktarma bölgelerindeki yoğunluk bu süreyi esnetebilir.
Siparişinize tanımlanan kargo takip numaranızdan kargo takibinizi günlük yapmanızı ve KARGONUZU TESLİM ALMADAN ÖNCE GÖREVLİ İLE BİRLİKTE KONTROL ETMENİZİ önerebiliriz. Dağıtıma çıkan kargonuz teslim edilmemiş ise 3 gün bulunduğu şube/acente’de bekler ve ardından iade edilir. Dağıtımda sorun yaşamanız durumunda bizim ile iletişime geçmeniz durumunda yardımcı olabiliyoruz. Örneğin; Kargo takibinizi yaptınız. Dağıtıma çıktı ibaresini gördünüz fakat elinize ulaşmadı. Ertesi günü durumdan bizi haberdar etmeniz durumunda şube ile iletişime geçip durumu öğrenebilir ve yardımcı olabiliriz. Sol Alt kısımdaki Canlı Destek bölümünden ya da WhatsApp Destek Hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

-Kargom Teslim Edildi Gözüküyor Fakat Teslim Almadım?

Pandemi sürecinde, yasaya göre kargo çalışanların binalara girmesi yasaktır. Kargonuz posta kutunuza bırakılmış olabilir. Harici durumlarda komşunuza veya güvenlik görevlinize bırakılmış olabilir. Kargonuzun kime teslim edildiğini sistemimizden görebiliyoruz. Sol alt kısımdaki Canlı Destek Bölümünden ya da WhatsApp Hattımızdan bizlere ulaşarak sorabilirsiniz. Gerekli görüşmeyi şubeyle konuşarak biz halledeceğiz.

-İade İşlemi Nasıl Oluyor?

Kargodan dönen iadeleriniz için; Haftanın ilk ve son günleri otomatik olarak iadeniz sağlanır. 1-5 iş günü içerisinde kartınıza yansır.

Teslimden sonraki iade talepleriniz için(Cayma hakkı); öncelikle iade koşulları bölümünü okuyarak hangi ürünlerin iadesinin yapılıp-yapılamayacağına bakabilirsiniz. Kısaca; açılmamış, kullanılmamış, hasar almamış ürünlerin iadesini sağlayabiliriz. İade etmek istediğiniz ürünü, görseliyle birlikte WhatsApp hattımızdan bize göndermeniz gerekiyor. Ardından teknik sorumlularımız tarafından incelenir ve iade kodu verilir. İade edilen tutar ürünün tutarıdır. Dönüş kargo bedeli 5,90 TL olarak ücret iadenizden kesilir.

-Kapıda Ödemeniz Var Mı?

Kapıda ödememiz mevcut değildir. Sadece banka kartı/kredi kartı ile işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

-Taksit Seçeneğiniz Var Mı?

Taksit seçeneğimiz yoktur. Tek çekim olarak ücretiniz tahsis edilir. Bankanız kartınıza taksit imkanı sunuyor ise bankanızın mobil işlemler bölümünden taksit yapabilirsiniz. Ticari kartlar bu işleme dahildir.

-Fiyatlarınız Neden Uygun?

Fiyatlarımızın eczane fiyatlarına göre çok uygun olması, ürünlerin orjinalliğini sorgulatıyor. Bizim tedariklerimiz bir eczanenin belki de 150 katı olabilir. Örnek verirsek; x eczanesi  y ürününü Ecza deposundan 5 adet sipariş eder ve fiyatı ona göre gelir. Belirlenen piyasa satış fiyatı da ona göredir. Biz toplu alımlar gerçekleştirdiğimiz için ve satış portföyümüz yerel bir bölge yerine tüm Türkiye olduğu için fiyatlarımız ona göre uygundur. Toptan fiyatına satış yapıyoruz.

-Ürünleriniz Orijinal Mi?

Ürünlerimiz %100 Orijinal Ecza Deposu Ürünüdür. Siparişiniz onaylandıktan sonra e-mail olarak size e-faturası gönderilir. Kargo poşetinin üzerinde bilgilerinizin yazdığı formun arka sayfasında da faturanız mevcuttur.(Faturanız arkadadır ibaresini göreceksiniz.)

-eczhanem.com Güvenilir Mi?

https://www.akakce.com/magaza/eczhanem,1,6.html adresine tıklayarak firmamıza yapılan +5000 yorumu inceleyebilirsiniz. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor ve sizlerle birlikte büyüyoruz.

-Aradım, Ulaşamadım.(Mesai Saatleri)

Mesai saatlerimiz:

Hafta İçi: 09:00 – (12:30 – 13:30) – 17:30

Cumartesi: 09:00 – (12:30 – 13:30) – 15:30

Pazar: (Kapalı)

-Kargo esnasında  ……  sorunu yaşadım. Yardımcı olabilir misiniz?

Kargo taşıma esnasında oluşan her türlü soruna çözüm üretebiliriz. Biz, günde 1500’den fazla kargo çıkaran bir firmayız. Hizmet alma lüksümüz daha yüksektir. Adres değişikliği, teslimat kişisi değişikliği, başka adrese yönlendirme, dağıtım sürecini hızlandırma gibi işlemleri yapabiliyoruz.

-Kargo Takibimi Yapamıyorum. Kayıt bulunamadı diyor. Neden?

Kargo takibinizi yaptığınız sırada “Kayıt Bulunamadı” hatası alıyorsanız, endişelenmeyin ve durumu bize bildirin. Bu durum kargo üzerine yapıştırılan barkod’un işlem görmemesi veya iptal edilmesi durumu ile oluşmuş olabilir. Ayrıca o barkodu iptal edip başka bir barkod kesilmiş de olabilir. Durumu sol altta bulunan Canlı Destek bölümünden ya da Whatsapp Hattımızdan bize bildirebilirsiniz. Kargo şubelerinin de karantina da olabileceğini ve varış vermediği için bize geri gönderilebileceğini de unutmamak gerek J

-Ürünü nasıl kullanmalıyım?

Kesinlikle sağlık beyanı vermiyoruz. Yasalarca sabit olduğu üzere eczane değil bir e-ticaret firmasıyız.  Sağlık beyanı içeren sorularınızı yakınınızda bulunan herhangi bir eczaneye ya da aile hekimi/doktorunuza danışmalısınız.

- X hastalığı/rahatsızlığım mevcut. Ne önerirsiniz?

Kesinlikle sağlık beyanı vermiyoruz. Yasalarca sabit olduğu üzere eczane değil bir e-ticaret firmasıyız.  Sağlık beyanı içeren sorularınızı yakınınızda bulunan herhangi bir eczaneye ya da aile hekimi/doktorunuza danışmalısınız.