Anne ve Bebek | Konak Nedir? Nasıl Önlenir?

Bebek ürünlerini nasıl kullanmalıyız?

Merhaba eczhanem.com takipçileri!

Bu yazımızda "hangi bebek bakım ürünlerini tercih edebilirsiniz ve nasıl kullanabilirsiniz" onlardan bahsetmeye çalışacağız.

Annelerinde en çok tercihi ve en bilinen marka olan mustela ürünlerinden bahsedeceğiz. Öncelikle "Neden Mustela?" Çünkü tüm ürünleri bitkisel olan ve böylece birçok bebek için kabus olan pişik, konak, kaşıntı gibi cilt sorunlarına engel olan fransız bebe bakım markası. Yüz temizleme mendilinden, dudak kremine kadar zarurisinden ıvır zıvırına kadar ürün yelpazesi çok geniştir. Bazı ürünleri türkiye'de satılmıyor ama olanları da yetip de artıyor bile. Fiyatı benzeri ürünlere göre yüksektir ama bebeğin konak, pişik vs olmasını kesin olarak engellediği için her kuruşuna değer. Mustela ürünlerini Türkiye'deki eczanelerin %90'ında bulabilirsiniz ama eczhanem.com'da çok çok daha uygun fiyata bulabilirsiniz. Kampanya günlerimiz ve fırsat günlerimizde de ekstra indirimler yakalayabilir, en uygun fiyata - en güzel ürünleri satın alabilirsiniz.

Bebeklerde Konak Nedir? Nasıl Anlarım? Nasıl Önlerim?

Bebeğin doğdu, her şey çok güzel gidiyor fakat o da ne! Başında ve ve yüzünde sarımsı, pul pul deri parçaları mı ortaya çıktı? Merak etme, bu her yenidoğanda görülebilen konaktan başka bir şey değil!

 

Konak, özellikle 1-3 aylık bebeklerin kafa derisinde ve kaşlarında oluşan, kepeğe benzer, sarımsı kabuklara verilen isimdir. Bu sarımsı kabuklar zaman zaman pembeye çalan bir renge de dönüşebilir. Hatta bazen doğum lekesi bile sanılabilir. Yenidoğan bebeklerde konak, genellikle ilk 1 aydan sonra ortaya çıkıyor ve 3 aya kadar tamamen iyileşiyor. Ayrıca çok da yaygın, pek çok bebekte meydana gelebiliyor. Merak etme, etrafında kırmızı alanlar oluşmadığı sürece konak, korkulacak bir sorun değil!

Konak Tedavisi Nasıl Yapılmalı?

Kabukları temizlemen iyi olacak ama bunu kesinlikle parmaklarınla kaldırarak yapma. Önce kendiliğinden dökülmesine izin ver, eğer dökülmezse yumuşatılmaları gerektiğini anlayacaksın. Kabukları yumuşatmak için üzerine bebek yağı veya vazelin sür ve gece boyunca yumuşamalarına izin ver. Ertesi gün bebeğini yıka, kabukların düştüğünü göreceksin. Yine de her bebekte bunun yaşanabileceğini bilerek önlem almanızda fayda var. Bizim önerimiz; Mustela Foam Shampoo For Newborns Yenidoğanı Şampuan 150 ml (ürünü yazının sonunda göreceksiniz, inceleyebilirsiniz) eczaneden alacağınız fiyatın en az %25 daha ucuza hem de ücretsiz kargo ile kapınızda!

  • Yenidoğan bebeklerin saç derisini zarar vermeden temizliyor.
  • Yağlı konak pullarının oluşmasını önlüyor.
  • Cildi koruyor ve nemlendiriyor.
  • Sabun ve paraben içermiyor.
  • Alerjik ciltler için uygun.
  • %99 doğal bir içeriğe sahip.

Hoşgeldiniz!

eczhanem'in bütün blogları için tıklayın!

Güncel konularda bilgi almak ve bizi takip etmek için en alt kısımda bulunan e-bülten'imize mailiniz ile kayıt olabilir, sosyal medyada bizi takip edebilirsiniz!

Sosyal Medya Hesaplarımız:

İnstagram |  Twitter |  Facebook